• AİLELERİMİZİ TRT CANLI YAYININDA SÜNNET HAKKINDA BİLGİLENDİRDİK. KEYİFLİ BİR SOHBET OLDU. TRT'YE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM.
  • DOÇ.DR. MEHMET BİLGEHAN YÜKSEL DENEYİMLİ EKİBİ İLE YÜZÜNCÜ YIL VE MEDİSUN ÇAY YOLU HASTANELERİNDE SAĞLIK HİZMETİ VERMEYE BAŞLAMIŞTIR! İLETİŞİM NUMARASINDAN ÜCRETSİZ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.
  • DOÇ.DR. MEHMET BİLGEHAN YÜKSEL
  • ÜROLOJİ UZMANI, LAPAROSKOPİK VE ENDOSKOPİK CERRAHİ Endüroloji, Üroonkoloji, Taş ve Tümör Cerrahisi
  • İLETİŞİM HATTIMIZDAN HER KONUDA ÜCRETSİZ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ...
  • YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN GELEN HASTALARIMIZA DENEYİMLİ EKİBİMİZLE EN MODERN TEDAVİ YÖNTEMLERİNİ UYGULAYARAK GÜVENLE SAĞLIK HİZMETİ SUNMAKTAYIZ!
  • DOÇ.DR. MEHMET BİLGEHAN YÜKSEL
Randevu Al
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret2871

İDRARDA KAN GÖRÜLMESİ (HEMATÜRİ)

iDRARDA KAN GÖRÜLMESİ (HEMATÜRİ) NORMAL MİDİR?

İdrarda renk değişikliği olması normal bir durum değildir ve farklı hastalıkların habercisi olabilir!

Kanlı idrar (kırmızı-çay renkli idrar); böbrek kanseri, böbrek taşları, idrar yolu iltihabı, idrar torbası tümörü-kanseri , iyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanseri gibi birçok hastalığın belirtisi olabileceğinden ötürü dikkat edilmesi gereken bir durumdur.  

Kanlı idrar, kötü huylu tümöral hastalıkların da habercisi olabildiği için, bazı tetkikler yapılarak altta yatan neden bulunmaya çalışılır, eğer tümör düşündüren bulgular varsa tanısal endoskopik yöntemler (üreterorenoskopi, sistoskopi vb) kullanılarak tedavi öncesi tanı kesinleştirilmeye çalışılır.

Kanlı idrar ihmal edilmemesi gereken çok önemli bir semptomdur. Hastalarımız kanlı idrar veya idrarda renk değişikliği olması durumunda mutlaka bir üroloji uzmanı tarafından değerlendirilmeli ve gecikmelilidirler. 
Anahtar Kelimeler:
hematüri, idrarda kanama, idrarda kan, idrarda kırmızı renk, idrarda renk değişikliği, idrarda çay rengi, mesane tümörü,idrar torbası tümörü, mesane kanseri, idrar torbası kanseri, sistoskopi, üreterorenoskopi, mehmet bilgehan yüksel, üroloji, üroloji uzmanı, özel keçiören hastanesi, keçiören, ankara, Türkiye,

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°